>
deska

Czy deski podłogowe są lepsze niż panele?

Dodano 21.03.2019, Kategoria: Blog, Tagi:

Podłoga odgrywa istotną rolę w każdym budynku, w tym przede wszystkim w obiektach mieszkalnych, dlatego też warto bardzo dobrze zastanowić się nad sposobem jej wykończenia. Od tego zależy nie tylko komfort użytkowania podłoża, ale również estetyka wnętrza, stopień izolacyjności termicznej i akustycznej, a nawet samopoczucie i zdrowie mieszkańców.

Obecnie na rynku mamy wiele różnych możliwości wykończenia podłóg, przy czym bardzo dużą popularnością cieszą się zarówno klasyczne deski podłogowe, jak i nieco nowocześniejsze panele. Oba rozwiązanie mają swoich zwolenników i przeciwników. Chociaż panele dostępne są w różnych wariantach i atrakcyjnych cenach, to jednak warto skłonić się ku deskom podłogowym z litego drewna. W tym artykule podpowiemy, dlaczego w wielu przypadkach jest to najlepsza opcja.

Naturalne piękno desek podłogowych

Wysokiej jakości deski podłogowe wyróżniają się nie tylko wyjątkową estetyką, ale również zapewniają komfortowe użytkowanie. Sprawiają, że wnętrza stają się przytulniejsze, cieplejsze i przyjazne w codziennym funkcjonowaniu. Co ważne, zapewniają też wyjątkową trwałość. Przy niewielkim wysiłku włożonym w konserwację i pielęgnację będziemy cieszyć się estetyczną podłogą przez bardzo długi czas.

Deski podłogowe to najlepsze rozwiązanie dla osób, które nie tolerują materiałów drewnopochodnych lub borykają się z problemem alergii. To jedno z najlepszych dostępnych obecnie rozwiązań dla rodzin z dziećmi, gdyż za sprawą właściwości izolacyjnych deski świetnie tłumią dźwięki, wpływając pozytywnie na komfort mieszkańców.

Deski podłogowe cechują się wysoką twardością, odpornością na destrukcję biologiczną oraz uszkodzenia mechaniczne. W przypadku wystąpienia ewentualnych usterek można je stosunkowo szybko usunąć. Drewno jest też naturalnym regulatorem wilgotności powietrza, przez co sprzyja zachowaniu przyjaznego człowiekowi mikroklimatu w pomieszczeniach.

To tylko kilka przykładowych korzyści z zastosowania desek podłogowych. Pod wieloma względami okazują się one znacznie bardziej funkcjonalne niż standardowe panele czy inne materiały wykończeniowe stosowane na podłogach.