>
Drewniana podłoga

Drewno na podłodze – to nigdy nie wyjdzie z mody

Dodano 14.09.2018, Kategoria: Blog, Tagi:

Drewniane wykończenie podłogi nigdy nie wyjdzie z mody. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na duże, układane równolegle deski, czy misterny parkiet z małych elementów, taka podłoga będzie nam służyć przez lata. Z czego to wynika? Drewno jest materiałem naturalnym, przyjaznym i szlachetnym. A przy tym łatwym w obróbce. Dlatego, nawet kiedy po latach piękny parkiet zaczyna tracić dawny blask, z łatwością możemy mu go przywrócić wykonując kilka dość prostych prac renowacyjnych. Taka podłoga, pod warunkiem, że zostanie prawidłowo wykonana, będzie służyć jeszcze naszym prawnukom.

Drewno – pasuje do każdego wnętrza

Rodzajów drewna, możliwości jego wykończenia i układania na podłodze mamy do wyboru mnóstwo. Dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Co więcej, klasyczny parkiet czy deski na podłodze pasują do wnętrz o bardzo różnym charakterze. Drewniane deski podłogowe Szczecin pokryte warstwą specjalnego oleju zabezpieczającego, będą świetnie wyglądać w lofcie, ale sprawdzą się także w wiejskim domu urządzonym w stylu rustykalnym. Parkiet układany w jodełkę to absolutny hit, nie tylko dla miłośników stylu vintage. Doskonale wygląda w nowoczesnych wnętrzach, ale dobrze będzie komponować się także z dodatkami utrzymanymi w stylu skandynawskim. Jeśli chcemy, by nasze wnętrze było gustowne i eleganckie, powinniśmy zdecydować się na parkiet układany z bardzo drobnych deseczek, polakierowany na wysoki połysk. Co bardzo istotne, wykończenie takiej podłogi z czasem będziemy mogli zmieniać – wystarczy zeszlifować zewnętrzną warstwę podłogi cykliniarką i pokryć ją innymi środkami zabezpieczającymi.

Gdzie kupować deski podłogowe?

Jeśli marzy nam się drewniana podłoga, powinniśmy na początek znaleźć dobry tartak w swojej okolicy. Deski podłogowe Szczecin kupione w tartaku, będą nie tylko znacznie tańsze niż to, co możemy znaleźć w marketach budowlanych. W tartaku w Szczecinie możemy zamówić dokładnie takie deski, jakie są nam potrzebne do wykonania podłogi. Poza tym, w takim miejscu możemy też znaleźć prawdziwych fachowców, którzy podpowiedzą nam, jakie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej.